GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Zorluklar Niçin Değerlidir

ZORLUKLAR NİÇİN DEĞERLİDİR?

Zorluklarla mücadele etmek, yaşamak demektir. Hayat sonyuz zorluklarla mücadeleden ibarettir. Mücadeleden yıldığımız an yaşamımız biter.
Hayatı yenmek için şu iki gerçeği bilmeliyiz:
1)    Engel ve zorluklar hayatımızın gereğidir. İlerleme ve başarma isteği içinde olan her insan, zorluklarla kuşatılmıştbir adaya benzer.
2)    Hayatta engel ve zorluklardan daha kötü olan birşey vardır ki, o da uyuşukluk ve tembelliktir. Hayatın zorluklarından kaçmaya çalışanlar, kaçarken uyuşukluk uçurumuna yuvarlanırlar.
Herkes bu iki gerçekten birini seçmek zorundadır.
Zorluklardan kaçan kişiler, bu korkaklıklarını büyük bir bedelle ödemek zorunda kalırlar.
Zorluklarla mücadele etmek, hayatın ta kendisidir, yaşamaktır. Bunlardan kaçınmak ise yaşamdan kaçmaktır; ölümdür. O halde hayatı tercih etmek zorundayız.
Başarı veya başarısızlık, zorluklar karşısında göstereceğiniz performansla orantılıdır.
Sorumluluk her insanın bulabileceği ancak hiçbir zaman değerini anlayamadığı bir dosttur. Ne yazıkki çoğu insan, sorumluluğun değerini yaşamının sonunda anlıyor. Oysa sorumluluk, insana kudretli olma fırsatını sunuyor.
İş sadece çalışmak ve üretmek değil, aynı zamanda savaştır da.
Başarısızlık, rekabet, engel ve tehlike her zaman mevcuttur. Başarı yolu hiçbir zaman başarısızlık yolu gibi geniş değildir.
Her büyük başarı, büyük bir mücadelenin meyvesidir. Mücadele ne kadar büyükse, başarı da o oranda büyüktür. Her zorluğu yenen kişide mücadelenin izlerini görürsünüz. Bütün bir yeryüzü üretken ve işini seven kişilere karşı birlik olmuş gibi.
İnsanlar ağaçlara benzerler. Binlerce ağacın içinde ancak birkaç tanesi ulaşabileceği noktaya yükselir. Kalanlardan kimi kısa kalır, kimisi de kurur...
Yükselen ağaç, rüzgarın darbeleriyle iyice kuvvetlenir. Seralarda yetişen bitki ve ağaçlar ise tıpkı hastalıklı ve zayıf insanlar gibidir yaşarlar ama dayanıklı değillerdir.
İşte insanların en büyük dostu, onlara güç katan engeller ve zorluklardır.
Geleceğe cesaretle bakmalıyız. Geçirdiğimiz zamana oturup ağlamak yanlıştır. Çünkü başarılı olmaya azmeden kişilerin ağlamakla akybedecekleri vakitleri asla yoktur.
Geçmişteki zorluklarımızdan ibret alıp faydalanmalıyız. Geçmişteki tecrübelerden yararlanmak akıllı kişilerin karıdır. O halde geçmişimizi bilmeye, geçmişin tecrübelerinden yararlanmaya evet.. Geçmiş için ağlamaya hayır’
Büyük insanlar büyük zorlukların üstesinden gelenlerdir.
‘Yaşamın sana yükleyeceği bütün zorlukları sevinerek kabul et. Çünkü bir insanın karakterini oluşturan, onu mutluluğa ve başarıya götüren enerjiyi veren, bu zorluklardır’

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret561312
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Saat
Hava Durumu