GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Değişim Karanfillerle de olmaz

Değişmeler, karanfillerle olmadığı gibi namluların gölgesindede olmaz
Düzelmenin ilk adımı ailelerle ve fertlerle başlar. Değişmeler, karanfillerle olmadığı gibi namluların gölgesindede olmaz o sadece müşfik ve kuşatıcı fikirlerin ikna etmesiyle mümkündür. Herşeyden önce özü  kaçırdığınızı hissedemeyişiniz, sizleri yanılgılara düşürmekte. İnsanın hayallerinde oluşturduğu dünyalar, yine hayallerde kalır ve unutulup gider.

Bu, yaşayamadıklarınızı hayal etmek uyuşukluğu. İçi boşaltılmış kavramların, ruhsuz putlarının, cila yemiş yüzlerine sevdalanmak tutkusu yaptığız. Maneviyatın ve mefkürelerin posalarıyla ilgilenmek yerine onların anlamını ruhunuza yerleştirerek  ve özü yakalamaya çalışarak yaşamayı denemeliydiniz.

Müşahhasların fotoğraflarını çekerken, mücerretlerin de derinliklerine kadar inip onları arındırılmış duyguların laboratuvarlarında tahlil ederek, düşüncenin süzgecinden geçirip özümledikten sonra fikirlerinizin neferi olmaya soyunsanız, daha müsbet bir işe başlamış olacaktınız. Ham taslakların projelerinden, sanat eseri olmaz. Ona usta ellerin mahareti de gerekirdi.

Ahmed Yıldız Günbayın eserinden alıntı.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret567680
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat
Hava Durumu