GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Manevi Yakınları

Hayatta olan manevi yakınlarından bazıları:

Erenköylü Seyyid MUHAMMED HİKMET TUZKAYA İcazetli halifesi. Sami efendinin manevi komutanlarından silsilede Esad erbilli hzretlerinin şeyhi Tahal Hakkari hzlerinin torunudur.  (Açık net enberrak içinde hiçbir mulak ifadenin geçmediği tek icazet name Necmeddin Silahtar şunu anlatmıştı: Sami efendi hzleri buyurdu ki: Allah kalbime ne koyduysa kalbimde ne varsa aynen evladımız hikmet efendinin kalbine aktardım. 

Bir çok alim ve veli zat ziyaret ettim itiraf etmeliyimki onun kada sade mütevazi yaşayan ne özel şöförü ne görüşmek için arada birilerinin olmadığı ve servet ve şöhretten en çok sakınan ve en mütevazi olarak buldum defalarca ziyaretinde bulundum o koca yaşına yaşlı haline rağmen hizme kendisi yapıyor. Bir ziyaretimde hiç unutmam ayakkabım biraz çamurlu olmuştu yolda, otururken bi ara dışarı çıkmışlardı müsade isteyip çıktığımda gördümki ayakkabımı çevirmiş ve pırıl pırıl silmiş. Her ziyarette ayakkabıları kendi elleriyle çevirir silerdi.

Şayet söhretten çekinen kaçan ve kendisine hürmet edilmesinden çok rahatsız olmayan biri olsaydı bu mübarek zat varken diğer hiçbir vekil ve halifeler irşad faliyetinde böylle rahat bulunamazdı. Sami efendi de seyrü sülükünü tamamlamış birçok manevi yakını zorla onu ortaya çıkarmışlar yine şöhret olmaya izin vermemiş bu nedenle birçokları ona üzülüp sitem etmişlerdir.

Esasen kendisini ortaya çıkaranda Tahir büyükkörükçü hoca olmuştur... PENDİKLİ HÜSEYİN ARSLAN HOCA 
 Büyük fakih müfessir muhaddislerden biridir. Sami efendi hzleriyle şamda öğrenciyken tanışmış 60 yıkkarda ve hal haraket tututum davranış ve konuşması bile sami efendiyi andıran biridir. İstanbul Tuzlada ikamet ediyor. Pendik tavşan tepe camiinden sorarak iletişime geçip ziyaret edebilirsiniz...
Zühd takva ve vera sahibi Necmed Silahtarın ifadesiyle Türkiyede en iyi ve en kamil şekilde şeyhlik yapabilecek istisna biri selahiyetide var amma kabul etmez dediği zat.


KEMALEDDİN ALTINTAŞ Hoca  sami efendide
seyri sülükünü tamamlamış kamil bir zattır şahsen görüştüğüm ve kendisinden çok istifade ettiğim kerametine şahit olduğum mübarek biridir. Sami efendi hzlerinin tavsiyesi üzerine Musa Topbaş efendinin yanında kalmıştır. Osman Nuri Topaş hocanın karadeniz sorumlusudur.


AKHİSARLI HASAN ALEMDAR AMCAMEVLANA MEHMET KANTARCI

NECMEDDİN SİLAHTAR (Manevi  yakınlarından)

Hazırlayan: Osman Arslan...


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret561312
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Saat
Hava Durumu