GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Başarılı olmak istiyorsanız insanları sevin

Başarılı olmak istiyorsanız insanları sevin

Sevmeyen sevilmez değer vermeyen değer görmez

Başarılı olmak istiyorsanız insanları sevin ve onlarla içtenlikle bütün samimiyetinizle ilgilenin

Peygamberimiz insanlarla içtenlikle ilgilenirdi öyleki tokalaştığı bir insanla musafaha yaprdı bu o insana ne denli değer verdiğini değerli oldugunu hissettirir ve sevgi meydana getirir yine peygamberimizi tokalaştığı bir insanin elini ilk bırakan olmazdı önc ekarşıdaki insan bırakırdı tüm bunlar büyük hikmtler içerir gerçekten insan değer görmeye sevilmeye doyamaz sevgiden ilgiden değer verimeden şikayetci olan insan niçin yoktur?

İnsandaki bu sevgi ve ilgi açlığı karının acıkmasına benzemez o karından daha fazla açtır ve asla doymaz. Onu göremeyince dertlenmeye başlar.

Eğer dost edinmek istiyorsak insanlar için bir şeyler yapmaya hazır olalım. Zamanımızı enerjimizi onlara ayıralım. Gocunmadan, duyarlılıkla onlar için bişeyler yapalım. Dost edinmek istiyorsanız insanları coşkulu, canlı bir şekilde selamlayın.

Biz başkalarıyla ilgilenirsek başkalarıda bizimle ilgilenecektir. Publius Syrus’un dediği gibi: ‘Başkaları bizimle ilgilendiği zaman biz de onlarla ilgileniyoruz’ demiştir.

İlgi göstermek de insan ilişkilerindeki diğer ilkeler gibi samimi ve yürekten olmalıdır. İlgi gösteren kişi kadar ilgi gösterilen kişide kazanmalıdır.

Eğer başkalarının sizi sevmesini istiyorsanız, eğer gerçek dostlar edinmek istiyorsanız ve eğer kendinize olduğu kadar başkalarına da yardım etmek istiyorsanız bu kuralı aklınızda tutun: Başkalarıyla içtenlikle ilgilenin.

Ekmeyen biçemez aldığız karşılık gösterdiğiniz ilgi kadardır. Siz başlakarına yaklaştıkça onalrda size yaklaşır siz uazaklaştıkça onlarda uzaklaşacaktır.

İslam dini sevgiye çok ayrı bir önem verir ve onu imanın en biyük alametlerinden biris sayar.

Peygamberimizin buyurduğu üzere selamı yaymak tanıdığın bir insana selam vermekle onunla olan bağını diyolğunu devam ettirmiş olursun tanıdığın birini görünce selam vermezsen o insanı kaybetmiş olursun .

Ama tanımadıgın her insan verdigğin bir selamla bir dost bir tanııdk kazanabilirsiniz bu sizin elinizde dinimiz buna cok önem vermiştir. Çünkü bu insanların kaynaşmaları diyaloğa girmeleri için önemlidir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret555875
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Saat
Hava Durumu