GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Korku Kaybettirir

Başında korku yelleri esen, bulutlardan nem kapanlar için Allah’tan yardım dilemekten öte yapılacak birşey yok ne yazıkki

 

Eğer siz en küçük şeylerden bile korkan biriyseniz ve küçük kaygılar için zihin yoruyorsanız kendi kendinize hayatı kendinize zehir ediyorsunuz demektir.

 

İşhayatındaki zorluklar sizi mahvedemez. İşinizin zorluğu ve ağırlığı da sizi alt edemez ve ancak yanlış düşünce ve kaygılar yüzünden mahvolur ve başarılı olamazsınız.

 

Kuluçkaya yatmışcasına üzüntü, kuşku ve kaygı üreten birçok insan vardır. Bu kişiler asla mutlu değillerdir, olmaları da imkansızdır zaten. Bu tip insanlar ruhsal bozukluk içindedirler. Böyle oldukları için de sağlıklı ve sakin bir kafayla düşünemezler; işlerini düzenlemezler.

 

Korku ve sıkıntı içinde bocalamaktan vazgeçin. İsabetli kararlar vermeniz mümkün olamaz, çünkü bu koşullar altında normal bir durumda değilsinizdir zaten.

 

Endişe kuluçkasına yatmış insanlar, devamlı panik halinde olacaklarından dolayı, bu engelleri aşmaya çalışırken, onların altında kalırlar.

 

Kararlarınızı, üzüntülü ve korku hallerinde almaya kalkışmayınız. Böyle durumlar insanın zayıf halidir. Zayıf halde bulunan insanlar zayıf kararlar alırlar. Çünkü bu haldeyken aldıkları kararlar yüzünden servetlerini, sağlıklarını, kaınlarını kaybeden okadar çok insan varki

 

Herşeye karamsar bakanın en büyük zararı, yetenekli kişilerin cesaretini ve girişimciliklerini yok etmesidir.

 

Karamsar düşünce herşeyin sadece değerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda tahrip eder. :ok korktuğunuz şeyden zamanında daha az korkmuş olsaydınız, o şey gerçekleşmiş olacak ve siz belkide çok şeyleri başarmış olacaktınız.

 

Karamsar insanlar, bir kundakçı ve suikastçi gibi değerli fikirleri yok eder, yeni korku ve kuşkular geliştirirler. Eğer bu insanları bütünüyle çevremizden uzaklaştırma imkanına sahib olsaydık, insanlık daha da gelişir ve ilerlerdi.

 

İnsanlar neşesizliğin kaynağını sağlık probleminde arar. Baş ağrıları, hazımsızlık, uykusuzluk, sinir bozukluğu hep ruhsal sıkıntılardan kaynaklanmaktadır.

 

Uysal ve yumuşak huylu insanlar, zorluklara karşı dayanıksızdırlar; küçük kaygılar içinde bocalar ve yorgun düşerler. Sonuçta ruhsal bozukluk içine girerler. Yüzlerce insanın başarısız oluşunda bu yatmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret555871
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Saat
Hava Durumu