EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAH'A MAHSUSTUR  

Menü
Site Haritası

Bencillik Anneden Geçiyor

Erkek genlerinin baskın olduğu çocuklar daha fedakâr...

"Babadan gelen genler komşularınıza iyi davranmanızı sağlıyor, ancak anneden gelen genlerimiz bizi bencil yapıyor"


İngiliz ve Amerikalı bilim adamları, insanda çatışmaya neden olan genlerin kökenlerini araştırdı ve bencillik geninin anneden geldiğini tespit etti. Amerikan Tennessee Üniversitesi ve İngiliz Oxford Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmada çatışmaya yol açan genlerin kimden alındığı sorusuna cevap arandı.


Yapılan araştırmalarda beyinde oluşan bu genlerin anneden geldiği ve temel toplumsal davranışları belirlediği ortaya çıktı. Evolution dergisinde yayınlanan araştırmaya göre kadınların erkeklerden daha az komşuları ile ilişki içinde oldukları tespit edildi. Erkek genlerinin baskın olduğu çocukların babaları gibi daha fedakâr olduğu, ancak bu genleri annelerinden alanların bencil davrandıkları ortaya çıktı.


Bu genlerin mutasyona uğraması durumunda ise kişilerde psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkabileceği dile getirildi. Oxford Üniversitesi uzmanlarından Dr. Andy Gardner, “Babadan gelen genler komşularınıza iyi davranmanızı sağlıyor, ancak anneden gelen genlerimiz bizi bencil yapıyor” diye konuştu.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret534967
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Saat
Hava Durumu