GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Kadının Allah’a en yakın olduğu yer evidir.

Abdullah ibn Mesud radıyallahu anhu dedik resülullah sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurdu:
الْمَرْأَةُ عَوْرَةٌ وَإِنَّهَا إِذَا خَرَجَتِ اسْتَشْرَفَهَا الشَّيْطَانُ، وَإِنَّهَا لا تَكُونُ إِلَى وَجْهِ اللَّهِ أَقْرَبَ مِنْهَا فِي قَعْرِ بَيْتِهَا
Kadın insanın ar ve namusudur. Evinden dışarı çıktığında şeytan ona yaklaşır. Kadının Allah’a en yakın olduğu yer evidir”. İbn Huzeyme, Sahih hadis no: 1597; Taberani, Mucemu Evsat hadis no: 8314. Elbani Sahihi Terğip ve Terhib de: Hadis hakkında Hasen li Ğayrihidir demiştir.
Hz Ebu Musa el-Eşari r.a dedi ki: Resülullah s.a.v. şöyle buyurdu: كُلُّ عَيْنٍ زَانِيَةٌ وَالْمَرْأَةُ إِذَا اسْتَعْطَرَتْ فَمَرَّتْ بِالْمَجْلِسِ فَهِيَ كَذَا وَكَذَا يَعْنِي زَانِيَةً "Her göz zina eder. Kadın koku sürünüp erkeklerin bulunduğu yere uğrarsa zina etmiş olur". Tirmizi, Sünen hadis no: 2786; Ebu Davud. Tirmizihasen sahihtir dedi.
İbn Huzeyme, İbn Hİbban, Beyhaki ve hakimin rivayetinde ise:
أَيُّمَا امْرَأَةٍ اسْتَعْطَرَتْ فَمَرَّتْ عَلَى قَوْمٍ لِيَجِدُوا رِيحَهَا فَهِيَ زَانِيَةٌ وَكُلُّ عَيْنٍ زَانِيَةٌ "Herhangi bir kadın güzel kokular sürünür, kokusunu duymaları için bir topluma uğrarsa zina etmiş sayılır. Ona bakan her göz de zina etmiş olur". İbn Huzeyme, Sahih hadis no: 1587; İbn Hibban, Sahih hadis no: 4424; Beyhaki, Şuabul İman hadis no: 7325.
Hz Abdullah (ibn Mesud)radıyallahu anhu dedi ki: Resülullah s.a.v. şöyle buyurdu:
إِنَّمَا النِّسَاءُ عَوْرَةٌ وَإِنَّ الْمَرْأَةَ لَتَخْرُجُ مِنْ بَيْتِهَا ، وَمَا بِهَا مِنْ بَأْسٍ فَيَسْتَشْرِفُ لَهَا الشَّيْطَانُ، فَيَقُولُ : إِنَّكِ لا تَمُرِّينَ بِأَحَدٍ إِلا أَعْجَبْتِهِ، وَإِنَّ الْمَرْأَةَ لَتَلْبَسُ ثِيَابَهَا، فَيُقَالُ : أَيْنَ تُرِيدِينَ؟ فَتَقُولُ : أَعُودُ مَرِيضًا، أَوْ أَشْهَدُ جِنَازَةً، أَوْ أُصَلِّي فِي مَسْجِدٍ، وَمَا عَبَدَتِ امْرَأَةٌ رَبَّهَا مِثْلَ أَنْ تَعْبُدَهُ فِي بَيْتِهَا
"Kadın avrettir (namahremdir). Kadın evinden günahsız olarak çıkar, şeytan ona yaklaşır ve: “Sen yanından geçtiğin kişilerin hoşuna gidiyorsun” der. Kadın elbisesini giyer, ona nereye gitmek istiyorsun? Denilince: “hastayı ziyaret edeceğim veya cenazeye gideceğim veya camide namaz kılacağım” diye cevap verir. Halbuki kadın evinde yaptığı ibadet gibi Rabbine kulluk yapamaz. Yani evinde ibadet ederek daha çok Allah’ın rızasını kazanır”. Taberani, Mucemül Kebir hadis no: 8828 ve 9373. Hafız Münziri hadisi Hadis Tergip ve terhib de merfu olarak zikretmiştir. Mucemde ise mevkuf olarak zikredilmiştir. İsnahı hasendir. Elbani ise Sahih mevkuftur demiştir.

Konu ile ilgili Merhum Medineli Osman akfırat hoca şunu söylemiştir: “İnsanlara zina günahı öğreten teşvik eden şeytanın adı Averdir. Erkeğin zekerine kadının ise kalçasına üfürerek şehveti harakete geçirir”. Yani insanın aklında olmayan şeyleri bir anda aklına düşürür tahrik eder. Bütün göz zinası ve ilerisin tetikleyen ve insanları tahrik eden bu melundur. Kadına yukarda hadiste bildirldiği üzere çok güzelsin seni beğendi etkilendi diye vesveseler ve üfürür erkeğe tahrik olacağı yerlere nazar ettirerek günaha sürükler.
"Günümüzde kadınlar camilerde çokca görülmeye başlandı... Oysa ibadet edeceğim diye mümin erkeklerin dikkatini çekmekte, dolayısıyla Göz Günahına sebep olmaktalar... Bilindiği gibi Mümin erkeklerin cemaatle namaz kılmaları halınde 27 derece sevap verileceği... Oysa evinde namaz kılan Mümin kadına da 27 derece sevap verileceği bildirilmiştir... Bunu dikkate alıp bu ecri kazanmak ve günaha sebep olmamak gerektir. Rabbim bizleri korusun ayağımız yolunda dininde sabit kılsın.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret561314
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Saat
Hava Durumu