GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Hayatını Yalnız Geçirmek İstemiyorsan

BUNU YAPABİLEN TÜM DÜNYANIN DESTEĞİNİ ALIR YAPAMAYAN HAYATINI YALNIZ GEÇİRMEK ZORUNDA KALIR
Neden hep kendi isteklerimizden söz ediyoruz? Bu çok çocukça ve üstelik aptalca bir iş. Elbette sizi ilgilendiren şey kendi isteklerinizdir. Sonsuza kadar da bunlarla ilgilenmeye devam edeceksiniz, ama bu başkasını ilgilendirmez. Bütün insanlar tıpkı sizin gibidir ve herkes kendi istekleriyle ilgilenir. BU nedenle başkalarını etkilemek istiyorsanız, onların istediği şeylerden söz edin ve onlara bu isteklerine nasıl ulaşacaklarını gösterin. Birine bişey yaptırmak istediğinizde bunu aklınızdan çıkarmayın.

Doğduğunuz günden beri yaptığınız her haraketi bir şey istediğiniz için yaptınız.

Mesela hayır kurumuna yaptığınız bir bağışı anımsıyormusunuz? Bunuda aynı mantık çerçevesinde yaptığınızbir davranış. Bu bağışı yaptınız, çünkü yardım elinizi uzatmak ve yararlı, güzel, cömert bir iş yapmak istediniz sevap almak istediniz. Eğer bu duyguyu tatma isteğiniz, parayı elinizde tutma isteyinizden daha cüçlü olmasaydı bu bağışı yapmazdınız. Bu bağışı isteyenleri geri çeviremeyip utandığınız için yapmışta olabilirsiniz. Kesin olan şey şu; siz bu bağışı istediğiniz için yaptınız.

Harry A. Overstreet, Influencing Human Behavior (İnsan Davranışlarını Etkilemek) adlı kitabında:
Haraketlerimiz, temel tutkularımızdan kaynaklanır. İşte evde, okulda veya politikada, karşıdaki kişiyi ikna edip bir şey isteyecek olan herhangi birine verilebilecek en iyi öğüt, karşısındaki insanda heves uyandırmaya çalışılması olacaktır. Bunu yapabilen tüm dünyanın desteğini alır, yapamayan yaşamını yalnız geçirmek zorunda kalır’ diyor.

Yarın sizde birine bişey yaptırmak isteyebilirsiniz. Bir şey söylemeden önce bir an durup kendi kendinize sorun: ‘Bu insanda o işi yapma isteğini nasıl uyandırabilirim’?

Henry Ford diyorki:
Başarının sırrı kendinizi karşınızdaki insanın yerine koyabilme yeteneğine sahip olmak ve olaylara kendi bakış açınızın yanı sıra onun bakış açısıyla da bakabilmektir

Dünya sadece başkasından para kapmaya çalışan ve kendi çıkarını düşünen insanlarla dolu. Bu nedenle karşılık beklemeden başkalarına hizmet eden kişiler çok büyük avantajlar sağlayabilirler. Onlarla yarışabilecek kimse yoktur.

Kendisini karşısındakinin yerine koyabilen ve onun aklından geçenleri anlayabilen insan kesinlikle geleceği ile ilgili bir kuşkuya kapılmamalıdır. Burda en mühim şey olayları karşınızdaki kişinin bakış açısından da görebilnektir.

Onuru, öfkesi, önemli olma tutkusu insanoğlundaki en önemli duygulardır. Bu üç duygu encide edilmeye başlayınca insanda öç alma intikam ateşi yanmaya başlar.
William Winter derki: ‘Kendini kanıtlamak, insan doğasının en temel gereksinimidir’

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret555870
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Saat
Hava Durumu