EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAH'A MAHSUSTUR  

Menü
Site Haritası

Hakkında

 Osman Atak Kimdir?

Osman Atak 1975 yılında Yozgat ili, Saraykent ilçesi Sarayözü köyünde doğdu. İlim tahsiline köyün imamı Mustafa Hoca’da başladı. Ortaokuldan sonra Viyana’ya gitti. Orada ilim tahsiline devam ederek çeşitli sohbet ve derslere katıldı. Mehmet Kırımlı Hoca’yla tanıştı, onun sohbet ve fıkıh derslerine devam etti. Bu vesile ile Erenköylü Muhammed Hikmet Tuzkaya Hazretleri ile tanışıp ona intisap etti.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı başmüfettişlerinden merhum İsmail Hakkı Gül ve Müderris Zeki Şeker Hoca’dan sarf, nahiv, hadis ve usulü hadis dersleri aldı. Viyana İslam Federasyonunca açılan İslam Enstitüsünü bitirdikten sonra İslam Akademisi sınavlarını kazanıp bu okula başladı. Bazı hocaların ehl-i bidattan olmaları nedeni ile okulu bıraktı.

Sırası ile Nakşî Şeyhi Yazar Muhammed Hikmet Tuzkaya, Ahmet Keskin Hoca, Müderris Âlim Hüseyin Aslan, İstanbul Eski Merkez Vaizi İbrahim Subaşı, İlahiyatçı yazar Büyük Âlim Enver Baytan, Müderris Seyyid Muhammed Vasfi Geylani, Tefsir Âlimi Emin Saraç, Yazar Fakih Muhaddis İsmail Çetin, Hasan Antabi, Medineli Osman Efendi, Hanefi Fakihi ve Emekli Yozgat Merkez Vaizi Halil İpek, Dr. Emin Acar ve Emekli Müftü Abdullah Öz gibi büyük zatlardan ilim aldı. 15 yıldır hadis araştırmaları, akaid, hadis, fıkıh ve tefsir çalışmaları yapan yazar pek çok âlim ve veli kullarla görüşüp ilmi seyahatlarda bulundu.

 

Viyana’da usulü hadis ve hadis dersleri verdi. Mezheplerin doğuşu ve gelişimi isimli bir sunumu yaptı. Bir dönem dört mezhep fıkhı dersleri verdi. “www.radyohadis.com” sitesini kurdu.  Radyo Hadis’te usulü hadis ve hadis dersleri programı yaptı. Türkiye’ye döndü. Burada da usulü hadis, hadis ve fıkıh dersleri verdi. Sohbet ve hizmet çalışmalarına devam eden yazarın basıma hazır birçok çalışması bulunmaktadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret501043
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.795518.8708
Euro20.146420.2272
Saat
Hava Durumu