GERÇEK MÜSLÜMAN İNSANLARIN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLDUĞU İNSANDIR  

Menü
Site Haritası

Amaç ve Hedefiniz Olmalı

Amaç ve hedefiniz olmalı

Hayattan herhangi bir amacı bir hedefi bir gayesi ılmayan insanlar için hayatın yaşamanın bır anlamı yoktur bu insan yaşayan bir ölüdür.
Hayat için yapılmış bir planınız yoksa, başkalarının yaptıkları planların bir parçası olursunuz.
Nereye gideceğini bilmeyen kişinin yolu uzadıkça uzar. Böyle biri hem bineğini, hemde kendini yorduğu halde hedefe bir türlü ulaşamaz.
Amacını belirlemeyen, insanlar bir yoldan giderken diğer yola saparlar, ne istediklerini bilmemeleri onlar için bir problem teşkil eder. Bu insanlar rotasını bilmeyen gemi kaptanı’na benzerler. Sizin kaptanlık dereceniz ne kadar üstün olursa olsun gideceğiniz rota yoksa denizde dolaşır dururuz. Yada istemediğiniz bir yerde varmaya mecbur kalırsınız.
Macınızı belirledikten sonra derhal onu destekleyecek ona götürecek bişeyler yapmalısınız. Çünkü başlamak başarmanın yarısıdır.
Açık bir amacınız olduğu zaman, olumsuzluklara zamanınız kalmaz.
Amaç, hedeflerimize anlam katan gizli bir yönergedir. Kimilerini sürekli gerçekleştirdiğimiz yüzlerce hedefimiz vardır, ama tüm yaşantımımızı uğrunda çaba harcayarak geçirdiğimiz tek bir amacımız olabilir.
Amaçlar doğaları gereği genellikle manevidirler. Bunun en güzel örneği peygamberimiz buyurdular ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.
 
Her ne istiyorsanız, dua ettiğiniz zaman duanızın kabul olacağına inanın, o zaman istediğinizi elde edersiniz’ Markos.
Zihnimizi kullanmak için tek yapmamız gereken, ona nereye gitmek istediğimizi, neyi başarmak istediğimizi söylemektir. Ne istediğimizi gerçekten bilirsek, zihnimiz bizi olduğumuz yerden olmak istediğimiz yere götürebilir.
Ne istediğinizi tam olarak bilirseniz, ona sahip olabilirsiniz.
İnsan zihni iki temel bölümden oluştuğunu biliyoruz: Bilinç ve bilinçaltı. Ancak sıklıkla bütün kararları bilinç alırken, bütün olanakları bilinç altının sağladığını unutuyoruz. Bilinç, ne sorusunu cevaplarken, bilinçaltı nasılı buluyor. Hepimiz hayattan ne beklersek onu alıyoruz. Çok şey beklersek, çok şey alıyoruz. Eğer bilincimize bir ne yerleştirmezsek, bilinçaltı serbest geziyor ve nasılı bulmak için kaygılanmak zorunda kalmıyor.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret561314
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Saat
Hava Durumu